مـردى از امـام بـاقـر (ع)  دربـاره ایـن آیه پرسید:  ((چون پروردگارت از فـرزندان آدم، از پشت هایشان، نژادشان را برگرفت و آن ها را بر خودشان گواه ساخت کـه مـگـر مـن پروردگار شما نیستم؟  گفتند: چرا تا آخر آیه 172 سوره 7 ـ)) حضرت در حالى که پدرش می شنید پاسخ داد. پدرم به من حدیث فرمود که: خداى عزوجل یک مشت از خاک زمینی که آدم (ع) را از آن آفرید بر گـرفـت و آب گـواراى فـرات بـر آن ریـخـت، و آن را چـهـل صـبـاح به حـال خـود گـذاشـت، سـپـس بـر آن آب شـور و تـلخ ریـخـت و چـهـل صـبـاح دیگر وا گذاشت. چون آن گل خمیر شد، آن را برگرفت و بشدت مالید، آنگاه آدمـیـان مـانـنـد مـور از راست و چپش به جنبش در آمدند، به همگى دستور فرمود به آتش در آیند، اصـحـاب یـمـیـن داخـل شـدنـد و آتـش بـر آن ها سـرد و سـلامـت گـشـت و اصـحـاب شمال از داخل شدن سرپیچى کردند. (از ایـنـجـهـت) اهـل بـیـت عـلیـهـم السـلام عـقـیـده دارنـد کـه رسـول خـدا صـلى الله عـلیـه و آله نـخـسـتـیـن کـسی بـود کـه داخـل آن آتـش شـد (فرمان برد)، و از ایـن بـا بـسـت قـول خـداى جـل و عـز:  ((بـگـو اگر براى خداى رحمان فرزندى بود، من نخستین پرستنده بودم 81 سوره 43)).

حدیث 56: دلیل تفاوت در انسان ها

حدیث 55: فطرت و عالم ذرّ

عنوان دومین مطلب آزمایشی من

,کـه ,بـر ,خداى ,حدیث ,سوره ,بـر آن ,برگرفت و ,را برگرفت ,و آن ,آن ها

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش اکستنشن مژه هم سفر baghedanesh کتابیران تور های ارمنستان سایت های کلاه برداری خبر ایران | خبر های مهم ایران و جهان فروشگاه چند منظوره وینکل گروه ادبی *فنون*